Новини

Інструменти для заточування ножів| Фуд Пак Сервіс
11.07.2022

Інструменти для заточування ножів| Фуд Пак Сервіс

Переглядів: 118 Коментарі: 0Для кожної домогосподарки приготування страв на кухні перетворюється на справжню тортуру, якщо ножі настільки затуплені, що неможливо порізати навіть пухкий продукт. Виходячи з цього, можна припустити, що правильне заточування ножів є однією з основних умов для успішного куховарства на кухні. До вибору інструменту слід підійти з особливою скрупульозністю.


 

Види точильних інструментів

- Заточні камені

Як не дивно, але найпримітивнішим і найпростішим пристроєм, який служить для заточування ножів і прийшов до нас від далеких предків, є точильний камінь. Найчастіше він має вигляд бруска, циліндра, диска, стрижня або прямокутника - тут працює фантазія виробника. Може мати рукоятку, підкладку та дерев'яний або пластиковий корпус. Зустрічаються двосторонні моделі з різним абразивним матеріалом. Залежно від розмірів, такий пристрій для заточування ножа є зручним, мобільним та невибагливим. Тут якість повністю залежить від уміння та професіоналізму користувача. Камінь, будучи найвибагливішим точилом, дозволяє впоратися з тупим ножем у будь-яких умовах і за досить короткий час. А підтримувати стан кухонних ножів і поготів.

- Мусати

Мусат - інструмент, що служить для фінішної обробки вже заточеного ножа або легкого заточування трохи ножів, що затупилися. Виглядає цей виріб як напилок круглої, овальної або квадратної форми, на якому ребра розташовуються вздовж його полотна паралельно один одному. Найчастіше він має круглий або овальний переріз. За часів СРСР стандартним для підприємств громадського харчування був мусат із конічною робочою частиною довжиною 217 міліметрів та діаметром у межах від дванадцяти міліметрів біля ручки до п'яти міліметрів на кінці.

Стрижень у такого напилка може бути виготовлений з дуже твердої сталі, зі сталі з напиленнями кераміки або абразивних алмазних частинок, або зовсім з кераміки. Застосовується інструмент із ножами, твердість яких варіює від п'ятдесяти до шістдесяти одиниць Роквелла. Якщо твердість менше 50, при обробці мусат видалить занадто багато матеріалу, внаслідок чого порушиться ріжуча кромка. Якщо ж твердість перевищує 60 одиниць, то застосування мусату зовсім позбавлене сенсу, він ніяк не обробить ріжучу поверхню. Отже, далеко не всі ножі придатні для редагування мусатом.

- Ручні точільні пристрої

Стара добра, ніколи не підводить механіка. Чи здатна бути корисною завжди і скрізь незалежно від присутності електромережі та будь-яких інших факторів. Ця установка, як правило, стаціонарного типу і має широкі можливості: дотримуватися потрібного кута при заточуванні, вибирати з комплекту потрібний абразивний камінь, фіксувати в певному положенні меч або точильний камінь і багато іншого. Подібні механічні пристрої вважаються професійними, дозволяють здійснити всі етапи заточування та вимагають певних навичок та досвіду. Така механіка універсальна вже сама собою і цілком зручна у використанні. - Заточувальні верстати електричні

Точило електричне є найпростішим видом заточувального верстата. Застосовується для заточування та шліфування різного різального інструменту та металевих деталей. Завдяки своїм малогабаритним розмірам, електроточило чудово - корисне як у побуті, так і на виробництві, у різних майстернях обладнання. Воно відрізняється досить компактними розмірами і служить для виправлення оснастки ручного інструменту.

Також, розрізняють кілька специфічних видів заточувальних верстатів, серед яких точило для мокрого заточування, яке має абразивне коло з низькими оборотами, а його нижня частина знаходиться в лотку з водою. У деяких моделях таких точил кола розташовуються перпендикулярно один до одного. Шліфувально-заточний верстат характеризується тим, що замість одного з двох кіл знаходиться механізм зі шліфувальною стрічкою.

Також існують електроточила, які обладнані спеціальною лампою для підсвічування робочої зони.

Основними технічними характеристиками верстата заточувального виступає потужність електродвигуна, швидкість обертання шпинделя на холостому ходу та робоча напруга. Від усіх цих показників може залежати ціна на точило електричне

Застосування заточувального верстата не вимагає володіння особливими навичками, досить уважно ознайомитися з інструкцією. Це довговічне пристрій - за дотримання правил експлуатації термін його служби сягає 10 років. А завдяки невисокій вартості покупку може дозволити собі практично кожен домашній майстер, у тому числі багато хто вибирає верстат і для домашнього застосування - заточування ножів, сокир та іншого.


 

                                                                                                                                                                       

 

Слід пам'ятати, що професійне точення ножів може здійснюватися лише якісним інструментом із чималою вартістю. Тому при виборі інструменту потрібно керуватися насамперед його технічними характеристиками.
 

Інструмент для заточування ножів купити дуже просто – досить просто звернутися до інтернет-магазину ФудПакСервіс. У нас представлений розширений асортимент спеціалізованої ручної та автоматизованої висококласної техніки за доступними цінами. Зв'язавшись з нашими фахівцями, ви зможете підібрати найбільш підходящий для себе інструмент.

 

                                                                                                                                              Запчастини та аксесуари до точильного інструменту

Разом з інструментом для заточування ножів у магазині ФудПакСервіс ви можете придбати допоміжне приладдя або запчастини:

- Точильні кола та диски

- Аксесуари до верстатів

- Запчастини до верстатів