Новини

Пакувальне обладнання під прицілом підприємців
21.04.2021

Пакувальне обладнання під прицілом підприємців

Переглядів: 1657 Коментарі: 0

Пакувальне обладнання під прицілом вибору підприємців

Літо у багатьох асоціюється з відпустками, подорожами та яскравими враженнями. Та для харчових підприємств це пора неминучих труднощів. Висока температура сприяє активному розмноженню бактерій, які псують харчові продукти. Аби запобігти цьому та збільшити термін зберігання товарів багато підприємців вже придбали пакувальне обладнання: вакууматори та трейсилери. Завдяки вакуумній упаковці продукція довго зберігає свої природні якості та привабливий вигляд. Перш ніж зважитися на такий крок, варто звернути увагу на декілька аспектів вибору.

Таблиця порівнянь термінів зберігання м'ясних продуктів

Продукт

Термін зберігання у звичайному пакуванні, днів

Термін зберігання у вакуумному пакуванні, днів

Температурний режим, ˚С

Сирі продукти:

Свинина, баранина, птиця

2-3

6-9

0-2

Яловичина

3-4

8-9

0-2

Риба

1-2

4-5

0-2

Ковбаса (палка)

7-15

20-30

2-5

Ковбаса (нарізка)

4-6

15-20

2-5

Готові страви:

Супи

2-3

8-10

2-5

М’ясо

3-5

8-12

2-5

Заморожені продукти:

М’ясо

120-180

450-600

-16-20

Риба

90-120

300-360

-16-20

Пакувальники бувають різних конфігурацій. Однак всі вони мають однакову будову. Важливу роль тут відіграє запаювальна планка. Тому при виборі техніки звертається особлива увага саме на розмір цієї деталі. Вона повинна відповідати параметрам пакетів, які використовує компанія. Разом з тим завчасно продумуються всі можливі варіанти пакування: Відправна точка — розмір пакета чи лотка

  • подвійна запайка;
  • біактивна (для металізованих і товстих пакетів та жирних товарів);
  • широка (для кращої герметизації);
  • з системою обрізування (для естетичності). 

Подібна ситуація складається і з вибором трейсилера. Модель обирається відповідно до розмірів лотків, а не навпаки. Якщо застосовуються невідповідні контейнери, то процес запаювання стає неякісним. Це, у свою чергу, негативно впливає на якість товару. До того ж перероблення матриць машин для нових лотків є досить затратною процедурою. Тому краще відразу визначитися з розміром тари. 

Наступний крок — обсяг виробництва

«Працювати більше — не єдиний шлях до успіху. Працювати максимально ефективно — ось справжній наріжний камінь удачі». Дотримуватися цієї простої формули допоможе пакувальне обладнання. Перед тим як визначитися з моделлю, виробник має чітко розуміти, який обсяг продукції виробляє/обробляє компанія за певний проміжок часу. З огляду на це розглядаються такі характеристики пакувальників:

  • потужність насоса;
  • тривалість циклу;
  • продуктивність роботи;
  • затрати електроенергії.

Потужність помпи визначає швидкість вакуумування та здатність машини функціонувати впродовж тривалого часу та при повному навантаженні. Зазвичай цикл триває від 15 до 45 секунд. Тому, якщо підприємство працює з великими обсягами, найкращим вибором для нього стануть вакууматори з високою продуктивністю.

Вид продукції безпосередньо визначає тип пакувального устаткування. Для товарів, що швидко псуються, передбачені вакуумні установки. Принцип їх роботи зводиться до відкачування з пакета повітря та анаеробних бактерії, які викликають гниття. Крім того, під такою плівкою продукт виглядає досить привабливо. А от готові страви та крихкі товари, що відзначаються значним терміном зберігання, запаковуються у контейнери за допомогою трейсилерів.

Ліга інновацій або вдалий бонус для бізнесу

Програмне забезпечення слугує справжнім мозковим центром техніки. Якщо його функціонал слабкий, то ефективність пакувального устаткування знижується. Крім стандартних програм, які забезпечують повноцінну роботу апарата, інженери розробили додаткові налаштування. До них відноситься:

  1. Газозаміщення.
  2. Точка кипіння.
  3. Контроль у процентах.

Вприскування спеціального газу до камери дозволяє максимально збільшити термін зберігання м’ясних продуктів. При визначенні точки кипіння процес вакуумання зупиняється до початку випаровування вологи. Завдяки цьому зберігається соковитість і текстура продуктів. Функція контролю тиску вакууму й газу дає змогу налаштувати параметри до вимог пакування. У пригоді стане кнопка СТОП, яка повністю або частково зупиняє цикл. Техніка служитиме набагато довше, коли оснащена програмою обслуговування помпи.

Досьє компанії-виробника

«Попереджений — значить озброєний». Перед купівлею пакувальника збирається додаткова інформація про бренд. Це також стосується компаній-дилерів, що співпрацюють з міжнародними фірмами. Клієнт має знати:

  1. Як довго виробник існує на ринку?
  2. Яка в нього репутація?
  3. Чи має відповідні сертифікати якості?
  4. Яке надає гарантійне обслуговування?

В нашій країні повинні бути представники компанії або їхні дилери, аби забезпечити відповідне сервісне обслуговування. Тільки кваліфіковані спеціалісти можуть грамотно відремонтувати імпортну техніку. До того ж у разі зносу основних деталей споживач має бути впевнений, що зможе придбати «рідні» запчастини для своєї моделі. З таким підходом до справи кожен підприємець легко визначиться з вибором та придбає якісний пакувальник.

Пов'язані новини