Професійні мусати

Мусат Fischer S500R 250 мм круглий
Мусат Fischer W7220 круглий 230 мм алмазний
Мусат Fischer C545R 300 мм круглий
Мусат Eicker 46.914 250 мм
Мусат Dick 7 3173 250 мм овальний
Мусат Dick 7 3173 300 мм овальний
Мусат Dick 7 3893 250 мм овальний полірувальний
Мусат Eicker 46.903 300мм
Показано з 1 по 15 із 112 (всього 8 сторінок)

Мусат для ножів — як обрати найкращий?

Інтенсивне використання ножів призводить до того, що різальний крає швидко тупиться. Аби підтримувати інструмент у належному стані, потрібно час від часу його корегувати. Робити це занадто часто не рекомендується, оскільки шорсткі поверхні здатні стирати метал клинка. На додачу гостріння ножів кожні 3-4 місяці не є достатнім для повноцінної діяльності справжніх професіоналів. Тому на допомогу майстрам приходить мусат для ножів — спеціальне пристосування, яке дозволяє вирівнювати лезо під правильним кутом. Це у свою чергу забезпечує йому бажану гостроту.

Види мусатів та їх призначення

Зовні виріб нагадує металевий напилок, який так само оснащений руків’ям та стержнем. На відміну від нього мусат має круглу дзеркальну основу з магнітними вставками. Завдяки таким конструктивним особливостям під час заточування часточки сталі не розлітаються у різні боки, а залишаються на поверхні. Задля безпеки використання всі моделі йдуть зі спеціальною захисною гардою збільшеного розміру.

Перш ніж купити професійний мусат варто звернути увагу на декілька різновидів цього інструмента. Залежно від матеріалу, з якого зроблений стержень та напилення, вони бувають:

  • керамічні;
  • стальні;
  • алмазні;
  • змішані.

Мусат керамічний — це хромований металевий стержень, на який нанесено керамічне напилення. Його поверхня буває декількох ступенів шорсткості: груба, дрібнозерниста, екстратонка, полірувальна та стандарт. Під час виробництва на одну сторону виробу завжди наносяться жолобків. При контакті з цими долами тонкий металевий шар знімається, і лезо заточується. Інший бік основи робиться гладеньким, тому і призначається для корегування та полірування клинка. Купити керамічні мусати варто для оброблення:

  • дорогих зразків;
  • продукції з м’яких видів сталі;
  • старих ножів;
  • тесаків;
  • виробів з широким клинком.

Висока якість виконання заточувальних інструментів служить гарантією довговічності ножів, оскільки у процесі корегування крайка не сколюється і не деформується. Такі пристосування використовуються для більш делікатного оброблення леза.

Купити мусат з алмазним покриттям — дуже вдала ідея для тих, хто має на меті швидко підправляти різальний край. У такому випадку майстру достатньо зробити лише декілька рухів. На додачу ці зразки дають змогу кухарю відполірувати поверхню ножа. Основа таких інструментів зроблена з якісної сталі, на яку нанесене спеціальне алмазне напилення. Форма мусата для заточування ножів зазвичай овальна. Завдяки цьому на поверхні ножа не утворюються виїмки/зазублини, до того ж він довго не тупиться. Такі моделі ідеально підходять для домашнього використання, оскільки прекрасно справляються навіть з безнадійнішими лезами. Алмазні мусати служать набагато довше, якщо їх:

  • дбайливо використовувати;
  • регулярно мити ручним способом;
  • зберігати подалі від твердих пристроїв.

Сталеві мусати виготовлені з легованого сплаву, який дуже твердий та містить домішки хрому й ванадію. За допомогою цих спеціальних дол кромка легко корегується, а завдяки гладкій поверхні — вона ще й бездоганно полірується. А от змішані моделі розроблені за зразком керамічних мусатів, тому вони мають як гладку, так шорстку поверхню.

Характерною ознакою таких пристосувань є форма. У більшості випадків круглі чи овальні мусати Polkars купують тоді, коли прагнуть мати під рукаю зручне та легке знаряддя. А от професіонали віддають перевагу моделям з декількома гранями, адже тоді клинок контактує одразу з 3-4 площинами, і таким чином досягається висока якість корегування. Першокласними зразками вважаються мусати Dick з чотиригранним стержнем.

Довговічність та зручність мусата нерідко залежить від сфери його використання. Недорогі побутові моделі довжиною до 230 мм призначені для нечастих правок, які проводять господарки. А от купити професійний мусат довжиною біля 360 мм варто справжнім майстрам своєї справи, м’ясникам та шеф-кухарям. Пристосування відзначаються невеликим діаметром та значною довжиною, аніж кухарські. В асортименті нашого інтернет-магазину «ФудПак Сервіс» ви знайдете зразки будь-якої довжини, у тому числі універсальні екземпляри розміром 260-290 мм.

Способи корегування леза мусатом

Якісний мусат, керамічний або сталевий, необхідно використовувати лише за призначенням та згідно з інструкцією, інакше можна зіпсувати ніж або сам пристрій. Процес правки проводять двома способами: тримаючи виріб у руках чи спираючи його об тверду поверхню столу/дощечки. Коли корегують лезо, послуговуючись першим методом, то обов’язково дотримуються наступних правил:

  • клинок завжди проводять у напрямку від вістря до руків’я, тримаючи ніж під кутом 30˚, при цьому неодмінно обробляючи кожну зі сторін;
  • мусат алмазний чи іншого виду розташовують паралельно до підлоги або іншої горизонтальної поверхні, крім того, часто тримають виробу у вертикальному положенні з опором на тверду нерухому основу;
  • зазвичай роблять плавні рухи кістю, протягуючи ніж уздовж стержня;
  • інструмент корегують з обох сторін близько 5 разів на кожну з них;
  • після проведення операції залишки металу видаляють з поверхні мусата Eicker, інакше при подальшому використанні різальний край псується, дряпається.

Існує також набагато простіший спосіб правки лез, який виконують за допомогою керамічного мусата. Виріб утримують в руці паралельно до підлоги та плавно проводять клинок від основи ручки до кінчика стержня. Так роблять декілька разів з обидвох сторін, аби різальний край вирівнявся та став гострим. Тим самим методом корегують ніж мусатом Fischer, тільки у цьому випадку спираються ним на поверхню столу/дошки. При цьому клинок тримають під кутом 30˚.

Кожен з представлених зразків є незамінним як на виробництві, так і в домашньому використанні. Купити мусат онлайн можна на нашому сайті «ФудПак Сервіс», де представлені різноманітні моделі у широкому ціновому діапазоні. Якість товарів дуже висока, оскільки продукція відповідає всі стандартам НАССР та СЕ. Ці пристосування розроблені задля вирівнювання металу у правильній площині, що забезпечує сталу роботу інструмента між професійним заточуванням. Але слід пам’ятати, що мусати не виконують функцію точіння різального краю. До того ж не варто нехтувати правилами догляду та зберігання мусатів, адже кожен хоче, аби вони прослужили якомога довше.