Обробні дошки HACCP

Показано з 1 по 15 із 59 (всього 4 сторінок)

Якщо ви працюєте з їжею, забезпечення її безпечного приготування має бути основним пріоритетом. Кухонне середовище може становити безліч небезпек для безпеки харчових продуктів, тому дуже важливо контролювати їх, щоб вони не завдавали шкоди споживачам.

Один із поширених способів зниження небезпек, пов'язаних з безпекою харчових продуктів, - використання обробних дощок з колірним кодуванням. Це важливий компонент безпеки продуктів харчування, а кольори означають, що їх можна легко ідентифікувати на завантаженій кухні. Якщо ви працюєте з харчовими продуктами, ви повинні знати, якого кольору обробну дошку для яких продуктів слід використовувати, і слідкувати за тим, щоб не переплутати їх.

Які бувають види обробних дощок та їх використання?
Обробні дошки різних кольорів існують для забезпечення безпеки харчових продуктів. У системі кольорових дощок кожна дошка використовується для різних типів продуктів або груп продуктів.
Використання кольорових дощок допомагає мінімізувати ризик перехресного зараження, гарантуючи, що продукти з високим і низьким рівнем ризику, такі як сире м'ясо та салат з овочів, зберігаються окремо. У свою чергу, це допомагає запобігти спалахам харчових отруєнь і підтримує хорошу ділову репутацію.

Крім того, кольорові дошки також допомагають запобігти перехресному контакту між алергенами. Наприклад, використання різних дощок для безмолочних і молочних сирів може допомогти убезпечити людей, які страждають на алергію на молочні продукти, і зберегти їх довіру до вашого закладу харчування.

Червона обробна дошка використовується для сирого м'яса та птиці. Приклади того, коли ви будете використовувати цю дошку, включають обробку м'яса перед приготуванням, замаринування м'яса або видалення шматка м'яса. Ви повинні використовувати цю дошку щоразу, коли вам потрібно працювати з сирим м'ясом. Це важливо для запобігання перехресному зараженню сирого м'яса та продуктів, готових до вживання.

Жовта обробна дошка використовується для приготування м'яса та птиці. Наприклад, приготоване м'ясо, таке як шинка, салямі та шматочки індички. Також сюди входить м'ясо, яке ви приготували та яке хочете нарізати чи очистити, наприклад, шматок яловичини чи цілу курку. Жовту обробну дошку можна використовувати тільки для приготування м'яса. Сире м'ясо необхідно готувати окремо на червоній дошці, щоб уникнути перехресного забруднення. Якщо вам потрібно нарізати або приготувати рибу, наприклад, нарізати філе лосося або обвалку шматка форелі, вам також слід використовувати жовту дошку. Однак не слід використовувати його для сирої риби.

Для сирої риби, зокрема молюсків, слід використовувати синю обробну дошку. Наприклад, ви можете використовувати його для риб, таких як тріска, пікша та мінтай, для жирної риби, такий як тунець, лосось та скумбрія, та молюсків, таких як креветки, кальмари та мідії.

Біла обробна дошка використовується для молочних та хлібобулочних виробів. Це означає, що ви можете використовувати його для нарізки хліба, тортів та тістечок. Ви також можете використовувати його для молочних продуктів, таких як тертка або різання сиру.
Ви завжди повинні не забувати мити обробні дошки між використаннями, особливо якщо на них є їжа, що містить алерген. Готувати хліб на білій дошці, яку ви використовували, наприклад, для сиру, може бути фатальним.

Зелена обробна дошка використовується для митих фруктів та овочів. Ви повинні використовувати цю дошку для нарізування фруктів, таких як яблука, банани та полуниці, а також для нарізування салатів, таких як помідори, перець та огірки.
Під час роботи з немитими коренеплодами слід використовувати коричневу обробну дошку. Наприклад, коли ви ріжете картоплю, натираєте моркву на тертці або нарізаєте буряки. На коренеплодах часто залишається земля, тому використання коричневої обробної дошки допоможе запобігти попаданню бруду на інші продукти.

Ви повинні використовувати фіолетову дошку для приготування продуктів, які не містять глютену, таких як безглютеновий хліб. Це не тільки хороша практика, але й може запобігти смертельній реакції у людей, які страждають на алергію. Дуже важливо вжити заходів для запобігання перехресним контактам та алергійним реакціям.

Коли потрібно замінити обробну дошку?
Обробні дошки з кодуванням кольорів важливі для захисту харчових продуктів від перехресного мікробного зараження і перехресного контакту з алергенами. Однак не менш важливо регулярно замінювати дошки, особливо коли вони старіють і зношуються. Визначити, чи слід замінити обробну дошку можна двома способами:

-Якщо на дошці є глибокі подряпини від ножа. Порізи ножів на обробних дошках неминучі через їхнє призначення. Однак, якщо ви помітите велику кількість подряпин від ножа або деякі з них, y глибоко в платі, то настав час замінити її. Порізи глибокого ножа – ідеальне місце для існування та розмноження бактерій, і їх важко повністю очистити.

-Якщо дошка більше не лежить на вашій робочій поверхні. Часто, коли оброблювальну дошку чистили багато разів, вона деформується і згинається, а не лягає рівно на поверхню, як передбачалося. У цей момент обробна дошка стає небезпечною і вам слід замінити її. Якщо дошка не лежить рівно на поверхні, вона може легко рухатися, коли ви щось ріжете, і тому становить небезпеку для вас.

Також гарним запобіжним заходом є заміна ваших кольорових дощок, якщо ви виявите, що хтось їх змішував, наприклад, якщо співробітники використовували зелену дошку для різання сирого м'яса.
Обробні дошки з колірним кодуванням - необхідний компонент будь-якої загальнохарчової кухні. Вони допомагають захистити вашу їжу та ваших клієнтів, зводячи до мінімуму ризик перехресного мікробного зараження та перехресного контакту з алергенами. Не забувайте завжди відповідати своїм кольорам та замінювати дошки, коли вони зношені.