Заточний інструмент, мусати, верстати

Точильний камінь Fischer №79750
Мусат Fischer S500R 250 мм круглий
Полірувальна паста для доводки Tormek PA-70
Машинка для заточки Fischer №75600 (KE-198)
Мусат Fischer W7220 круглий 230 мм алмазний
Мусат Dick 7 3893 250 мм овальний полірувальний
Мусат Dick 7 3571 300 мм
Мусат Eicker 46.914 250 мм
Показано з 1 по 15 із 205 (всього 14 сторінок)

Гостре, немов бритва, лезо дозволяє майстру професійно, швидко та якісно обробити продукти будь-якої текстури. Оскільки внаслідок інтенсивного використання інструментарій часто затуплюється, то виникає потреба у точильному інструменті. В нашому інтернет-магазині зібрані різноманітні моделі таких пристосувань. Все ж таки, аби мати успіх у цьому ділу, варто правильно обрати пристрій, враховуючи всі потреби.

Почнемо з мусата та точильного каменя

Профілактичне корегування різальної крайки зазвичай виконується мусатом для ножів. Виріб зроблений за типом напилка, тому має довгий стрижень з декількома гранями (інколи їх буває 3-4). Для зручності використання пристосування оснащене ергономічним руків’ям. Залежно від особливостей обирається відповідний мусат для корегування:

  1. Керамічний. Підходить для швидкого оброблення леза. Використовується для стальних клинків різної твердості. Бувають моделі з гладкої та грубої кераміки.
  2. Стальний, металевий. Призначений для «делікатної» правки, оскільки майже не знімає метал. Ним послуговуються при заточуванні виробів зі сталі з низьким ступенем твердості.
  3. Алмазний. Виконує роль професійного точила. Швидко загострює клинок, але водночас призводить до стирання виробу.

Кожний такий мусат для заточування ножів підходить для регулярного та постійного використання. Процедура виконується як на опорі, так і без неї. Клинок поступально-зворотними рухами протягується уздовж стриженя, від вістря до руків’я під кутом 30˚. Для кожної зі сторін здійснюється однакова кількість рухів (до 4-5). Перед тим як купити професійний мусат, варто вирішити, які ножі будуть ним корегуватися.

Іще одним корисним пристосуванням для майстра є точильний камінь. За допомогою нього дуже легко та швидко повернути потрібну гостроту крайці. Крім того, такі вироби слугують економ-варіантом для більшості користувачів. Головними відмінностями каменя для заточування ножів є:

  1. Матеріал. Бувають природні (арканзас та японський водний) та синтетичні (алмаз, кераміка, штучні).
  2. Зернистість. Камені виготовляються з 3-ма основними типами абразивної поверхні: крупні (до 400 гріт), середні (до 2000 гріт) та дрібні (від 3000 гріт та вище).
  3. Форма. Крім прямокутних, виробники пропонують ромбоподібні та з ручками. Деякі зразки представлені з двома різними основами.

При виборі зернистості приділяється першочергове значення, якщо майстер планує купити камінь для заточування ножів. У своєму арсеналі професіоналу потрібно мати декілька таких брусків. Для видалення значних дефектів використовуються крупнозернисті моделі, для безпосереднього точіння — з середньою зернистістю, а для полірування/шліфування — дрібнозернисті зразки. Варто розуміти, що калібр зерна абразива обирається залежно від ступеня затуплення різальної крайки. Чим більший її знос, тим грубішим має бути оброблення.

Продовжимо ручними точилками

Ручний точильний пристрій для ножів повинен бути у майстра на той випадок, коли корегування мусатом не приносить бажаних результатів. Це виникає тому, що клинок занадто зношений і на ньому утворилося чимало дефектів. Такі точильні пристосування представлені у вигляді пластикової опори та абразивного механізму. Ручна точилка для ножів відкритого типу має наступні особливості:

  • оснащена 4 металевими стрижнями з жорстким напиленням;
  • перехресний кут заточувальних елементів складає 30˚;
  • твердість використаної сталі дорівнює 70 HRC;
  • нержавіючий сплав стійкий до деформування та корозії.

На ці всі аспекти звертається особлива увага перед тим, як купити точильний пристрій для ножів. Крім того, важливу роль у виборі відіграє ергономічність виробу. Наприклад, деякі зразки мають бокові ручки чи отвори для пальців, які дозволяють спертися на них у процесі виконання завдання. Моделі з алмазним напиленням використовуються для більш грубого заточування, а зі сталевим — для легкого корегування.

Завершимо електричними верстатами для заточування

Професійне заточування ножів, доліт, свердл та інших видів опорядження проводиться на спеціалізованій техніці. Будь-який точильний верстат професійного класу призначений для інтенсивного використання упродовж 8 годин лише з двома перервами по 15-20 хвилин. Залежно від конструктивних особливостей випускаються моделі з одним або двома точильними кругами, які відрізняються діаметром та зернистістю. Обираючи точильний верстат, завжди беруться до уваги такі параметри:

  1. Габарити машини. Універсальних рекомендацій щодо цього не існує. Однак варто пам’ятати, чим масивніша техніка, тим краще вона буде поглинати власні вібраційні хвилі. 
  2. Потужність двигуна. Цей показник впливає на тривалість та швидкість роботи апарата. Для побутового призначення достатньо 150-400 Вт, а для професійного — 1000 Вт. Останні моделі споживають дуже багато електроенергії.
  3. Швидкість обертання дисків. Зазвичай це кількість обертів, зроблених кругами за хвилину. Коли їх чимало, то заточування відбувається набагато швидше. Деякі зразки випускаються з функцією регулювання швидкості.
  4. Характеристики точильних дисків. Кожен верстат для заточування ножів оснащений абразивами з різною зернистістю та діаметром. Для стартового оброблення послуговуються опорядженням з крупними зернами, а для шліфування/полірування — з дрібними. Маркування представлене або у грітах (чим менший показник, тим грубіше заточування), або у мікронах (для фінішних робіт обираються вироби з мінімальним значенням).

Перш ніж купити точильний верстат, потрібно також взяти до уваги додатковий функціонал моделей. Деякі пристрої комплектуються ємностями для води, форма яких повинна бути зручною та практичною. До машин нерідко додаються тримачі для насадок чи магнітні скребки для видалення металевих часточок. На додачу потрібно врахувати рівень шумової емісії, який повинен бути задовільний, аби не нашкодити слухові майстра.

Усі вказані вище точильні пристрої можна придбати у нашому інтернет-магазині. До того ж у разі потреби клієнт зможе купити алмазний диск для заточування або інший тип опорядження саме тут. Вся продукція повністю відповідає директивам СЕ, а також стандартам НАССР.